KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12343353
nr 1234 3353
Alvar Outakka
(1897-1951), Finland
Akvarell, Barnporträtt, signerad, -50,19,5 x15
Alvar Outakka (ursprungligen Alvar Lind), finländsk målare född 1897, död 1951.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 februari 2019
kl 19:37:17
6/2 14:22:54
Alvar Outakka
Läs mer om Alvar Outakka